kifisiapress.gr
ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣΕΛΛΑΔΑΕΠΙΚΑΙΡΟΤΗΤΑΚΗΦΙΣΙΑ

Κύπελλο μπάσκετ: Εκτός έδρας με Κηφισιά η Αναγέννηση Αρκαλοχωρίου, με Κρόνο το Ηράκλειο

Mpasket
Κοινοποίηση

Πραγματοποιήθηκαν οι κληρώσεις του Κυπέλλου μπάσκετ Ανδρών 2023-2024. Η Αναγέννηση Αρκαλοχωρίου θα αντιμετωπίσει στις 13 Σεπτεμβρίου εκτός έδρας την Κηφισιά και το Ηράκλειο στην Αθηνα τον Κρόνο.

Στη πρώτη φάση, και ως το Final Four του Unicef Trophy, που δίνει μια ομάδα για το Final Eight συμμετέχουν οι ομάδες της Elite League, Β’ και Γ’ Εθνικής.

Αναλυτικά:

Α’ Φάση Κυπέλλου Ελλάδας Ανδρών 

1η Αγωνιστική – Τετάρτη 13/09/2023
 National League 2 {Όμιλος Νότου) 
01. ΑΟ ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ Ν. ΚΙΟΥ – ΚΑΠ
02. ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΜΠΑΣΚΕΤ ΕΛΕΥΣΙΝΑΣ – ΑΟ ΠΕΥΚΗΣ
03. ΑΟ ΓΛΑΥΚΟΥ ΕΣΠΕΡΟΥ Π. – ΑΟ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧ.
04. ΑΟ ΕΡΜΗΣ ΑΡΓΥΡΟΥΠ. – ΚΟ ΧΟΛΑΡΓΟΥ
05. ΑΟ ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΕΜΕΝΗΣ – ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ
06. ΓΣ ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ. ΔΗΜ. – ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΟΑΑ
07. ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ – ΓΕ ΑΓΙΩΝ ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ
08. ΓΣ ΓΑΡΓΑΛΙΑΝΩΝ – ΑΣ ΠΕΡΑ
Α/Α ΓΣ ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ

 National League 2 {Όμιλος Βορρά) 
09. ΑΕ ΔΟΞΑ ΠΥΡΡΟΥ ΑΡΤΑΣ – ΑΠΣ ΝΑΥΑΡΧΟΣ ΒΟΤΣΗΣ
10. ΓΣ ΑΛΜΥΡΟΥ – ΑΣ ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ
11. ΑΕ ΛΑΡΙΣΑΣ – ΜΠΑΣ ΑΓ. ΒΑΡΒ. & ΠΕΝΤ.
12. ΑΣ ΟΛΥΜΠΟΣ ΕΚΕ – ΑΓΣ ΣΙΔΗΡ. ΤΟ ΡΟΥΠΕΛ
13. ΙΩΑΝΝΙΝΑ ΣΚ – ΑΟ ΤΡΙΚΑΛΑ
14. ΑΣ ΑΡΓΟΣ ΟΡΕΣΤΙΚΟ – ΑΠΣ ΚΟΥΠΑ ΚΙΛΚΙΣ
Α/Α ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗ ΕΚ
National League 1 {Όμιλος Νότου)
15. ΑΕ Ν.ΚΗΦΙΣΙΑΣ – ΑΣΑ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ
16. ΕΘΝΙΚΟΣ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ – ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ ΑΟΚ
17. ΑΠΑΣ ΝΑΞΟΥ ΤΑ ΦΑΝΑΡΙΑ – ΕΦΑΟ ΖΩΓΡΑΦΟΥ
18. ΝΕΟ ΛΗΞΟΥΡΙΟΥ – ΠΟΚ ΕΣΠΕΡΟΣ
19. ΑΟ ΔΑΦΝΗΣ – ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ
20. ΑΕΟ ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ – ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΓΣ
21. ΦΕΑ ΝΦ ΝΧ – ΑΟ ΑΙΟΛΟΣ ΑΓΥΙΑΣ Π.
A/A ΑΟ Π. ΦΑΛΗΡΟΥ
 National League 1 {Όμιλος Βορρά) 
22. ΑΜ ΙΚΑΡΟΙ ΤΡΙΚΑΛΩΝ – ΓΣ ΣΟΦΑΔΩΝ
23. ΑΟ ΛΕΥΚΙΠΠΟΣ ΞΑΝΘΗΣ – ΦΟ ΠΡΩΤΕΑΣ ΓΡΕΒΕΝΩΝ
24. ΑΣ ΒΙΚΟΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ – ΚΑΟ ΔΡΑΜΑΣ
25. ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟΣ – ΑΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΚΑΡΔ.
26. ΓΣ ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ – ΧΑΝΘ
A/A ΓΑΣ ΚΟΜΟΤΗΝΗ

 2η Αγωνιστική – Τετάρτη 20/09/2023
 National League 2 {Όμιλος Νότου)
27. ΝΙΚΗΤΗΣ 06 – ΝΙΚΗΤΗΣ 04
28. ΝΙΚΗΤΗΣ 08 – ΝΙΚΗΤΗΣ 05
29. ΓΣ ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ – ΝΙΚΗΤΗΣ 07
30. ΝΙΚΗΤΗΣ 01 – ΝΙΚΗΤΗΣ 02
A/A ΝΙΚΗΤΗΣ 03
 National League 2 {Όμιλος Βορρά)
31. ΝΙΚΗΤΗΣ 13 – ΝΙΚΗΤΗΣ 11
32. ΝΙΚΗΤΗΣ 10 – ΝΙΚΗΤΗΣ 09
33. ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗ ΕΚ – ΝΙΚΗΤΗΣ 14
A/A ΝΙΚΗΤΗΣ 12
National League 1 {Όμιλος Νότου) 
34. ΝΙΚΗΤΗΣ 20 – ΝΙΚΗΤΗΣ 16
35. ΝΙΚΗΤΗΣ 18 – ΝΙΚΗΤΗΣ 15
36. ΑΟ Π.ΦΑΛΗΡΟΥ – ΝΙΚΗΤΗΣ 19
37. ΝΙΚΗΤΗΣ 21 – ΝΙΚΗΤΗΣ 17

 3η Αγωνιστική – Κυριακή 24/09/2023 
National League 2 {Όμιλος Νότου) 
38. ΝΙΚΗΤΗΣ 28 – ΝΙΚΗΤΗΣ 03
39. ΝΙΚΗΤΗΣ 29 – ΝΙΚΗΤΗΣ 30
A/A ΝΙΚΗΤΗΣ 27
 National League 2 {Όμιλος Βορρά)
40. ΝΙΚΗΤΗΣ 32 – ΝΙΚΗΤΗΣ 33
41. ΝΙΚΗΤΗΣ 12 – ΝΙΚΗΤΗΣ 31

Β’ Φάση Κυπέλλου Ελλάδας Ανδρών 
1η Αγωνιστική – Σαβ 30/09 & Κυρ 01/10/2023 
42. ΝΙΚΗΤΗΣ 23 – ΝΙΚΗΤΗΣ 35
43. ΝΙΚΗΤΗΣ 24 – ΝΙΚΗΤΗΣ 37
44. ΝΙΚΗΤΗΣ 38 – ΑΟ ΜΥΚΟΝΟΥ
45. ΑΕ ΨΥΧΙΚΟΥ – ΕΣΠΕΡΟΣ ΓΣ ΛΑΜΙΑΣ
46. ΝΙΚΗΤΗΣ 27 – ΝΙΚΗΤΗΣ 34
47. ΓΣ ΕΡΜΗΣ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙΟΥ – ΝΙΚΗΤΗΣ 26
48. ΝΙΚΗΤΗΣ 39 – ΝΙΚΗΤΗΣ 22
49. ΝΕ ΜΕΓΑΡΙΔΟΣ – ΝΙΚΗΤΗΣ 40
50. ΝΙΚΗΤΗΣ 36 – ΑΣΑ ΚΟΡΟΙΒΟΣ
51. ΑΟΝΣ Ο ΜΙΛΩΝ – ΝΙΚΗΤΗΣ 25
52. ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ – ΓΑΣ ΚΟΜΟΤΗΝΗ
53. ΑΣ ΠΑΠΑΓΟΥ – ΝΙΚΗΤΗΣ 41
54. ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ – ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΙΚΟΣ ΑΣ
55. ΓΣ ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΗΣ – ΑΠΣ ΑΙΑΣ ΕΥΟΣΜΟΥ
56. ΑΕ ΔΟΞΑ ΛΕΥΚΑΔΑΣ – ΓΣ ΕΠΑΡΧΙΑΣ ΑΓΙΑΣ ΕΡΜΗΣ ΚΑΕ(ΗΡΑΚΛΗΣ ΚΑΕ 2022)

2η Αγωνιστική – Τρίτη 07/11/2023 

57. ΝΙΚΗΤΗΣ 44 – ΝΙΚΗΤΗΣ 45
58. ΝΙΚΗΤΗΣ 47 – ΝΙΚΗΤΗΣ 54
59. ΝΙΚΗΤΗΣ 56 – ΝΙΚΗΤΗΣ 48
60. ΝΙΚΗΤΗΣ 42 – ΝΙΚΗΤΗΣ 52
61. ΝΙΚΗΤΗΣ 51 – ΝΙΚΗΤΗΣ 46
62. ΝΙΚΗΤΗΣ 50 – ΝΙΚΗΤΗΣ 53
63. ΝΙΚΗΤΗΣ 49 – ΝΙΚΗΤΗΣ 43
Α/Α ΝΙΚΗΤΗΣ 55

3η Αγωνιστική – Τετάρτη 06/12/2023 

64. ΝΙΚΗΤΗΣ 61 – ΝΙΚΗΤΗΣ 55
65. ΝΙΚΗΤΗΣ 60 – ΝΙΚΗΤΗΣ 59
66. ΝΙΚΗΤΗΣ 57 – ΝΙΚΗΤΗΣ 63
67. ΝΙΚΗΤΗΣ 58 – ΝΙΚΗΤΗΣ 62

Με ΠΑΟΚ στο Κύπελλο γυναικών ο ΟΑΧ

Ο ΠΑΟΚ προέκυψε να είναι ο αντίπαλος για τον ΟΑΧ στο Κύπελλο Ελλάδος. Το παιχνίδι, που είναι για τη β’ φάση, θα διεξαχθεί εκτός έδρας την 1η Οκτωβρίου.

Η διοργάνωση του Κυπέλλου θα ξεκινήσει στις 20 Σεπτεμβρίου με τα παιχνίδια της 1ης αγωνιστικής.

Αναλυτικά η κλήρωση:

• 1η αγωνιστική: 20 Σεπτεμβρίου

Νότος
1.Αμύντας-Ιωνικός Ν.Φ.
2.Κρόνος Αγ. Δημητρίου-Αγ. Παρασκευή
3.ΑΕΚ Περιστερίου-ΚΑΟ Μελισσίων
Χωρίς αγώνα Δάφνη Αγ. Δημητρίου

Βορράς
4.Πάνθηρες-Παναθλητικός
5.Πανσερραϊκός-Αναγέννηση Ν. Ρύσσιου
6.Αρης-ΣΚ Ιωάννινα

• 2η αγωνιστική

7.ΑΕΚ Περιστερίου ή ΚΑΟ Μελισσίων-Δάφνη Αγ. Δημητρίου
8.Αμύντας ή Ιωνικός-Κρόνος Αγ. Δημητρίου ή Αγ. Παρασκευή
9.Πανσερραϊκός-Αναγέννηση Ν. Ρύσσιου-Αρης ή ΣΚ Ιωάννινα
Χωρίς αγώνα ο νικητής του Πάνθηρες-Παναθλητικός

• Β’ Φάση: 1 Οκτωβρίου

10.Νικητής 8-Ελευθερία Μοσχάτου
11.Νίκη Λευκάδας-Παναθηναϊκός
12.Εσπερίδες-Ηρακλής
13.Πάνθηρες ή Παναθλητικός-ΠΑΣ Γιάννινα
14.ΠΑΟΚ-ΟΑ Χανίων
15.Ολυμπιακός-Αθηναϊκός
16.Πρωτέας Βούλας-Εύνικος
17.Νικητής 7-Νικητής 9

• Προημιτελική φάση: 23 Δεκεμβρίου

Νικητής 13-Νικητής 17
Νικητής 10-Νικητής 16
Νικητής 11-Νικητής 15
Νικητής 12-Νικητής 14

.ekriti.gr

Related posts

Στο σφυρί η μεζονέτα του Ανδρέα Μικρούτσικου στην Κηφισιά – Η κατάσχεση έγινε για 200.000 ευρώ

ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΣΤΗΝ ΕΠΙΣΗΜΗ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ ΤΟΥ ΟΔΗΓΟΥ ΚΑΘΟΔΗΓΟΥΜΕΝΗΣ ΕΠΙΣΚΕΨΗΣ ΤΟΥ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ ΚΟΙΜΗΤΗΡΙΟΥ ΚΗΦΙΣΙΑΣ (19/12)

ΠΑΣ Γιάννινα – Κηφισιά: Ιπαλίμπο και Αντερέγκεν ήταν βασικοί το Σάββατο και… μπήκαν αλλαγή την Κυριακή